Przeciwko przemocy!

2 października- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

19 listopada – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZAPOBIEGANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECI

25 listopada- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET

To zaledwie kilka spośród wielu dat w ciągu całego roku ogłoszonych dniami, w których wszelkiej przemocy mówimy stanowcze NIE!

Organizacje społeczne za pośrednictwem mediów starają się dotrzeć ze swoim przesłaniem przeciw przemocy do szerokich rzesz osób. Problem przemocy dotyczy zarówno kobiet, dzieci, jak i mężczyzn przyjmując w różnych krajach nieco odmienne oblicza. Niestety skutki są podobne, bo przemoc to zawsze upokorzenie, łzy i ból, który potrafi prowadzić nawet do śmierci.

W związku z bliskością wszystkich wymienionych tu dat zachęcamy do zapoznania się z załącznikami odnoszącymi się do tak powszechnego niestety problemu przemocy w rodzinie. Polecamy fragment publikacji wybitnego psychologa- Jerzego Mellibrudy- nawiązujący do tego tematu oraz materiały dostępne na stronie Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".

Przeczytaj, bądź świadomy- to naprawdę warto wiedzieć!

Przemoc domowa- publikacja Jerzego Mellibrudy

www.niebieskalinia.pl/o-pogotowiu