III Szkolny Festiwal Nauki w Szkole Podstawowej nr 1

Pokaz doświadczeń naszych gimnazjalistów na III Szkolnym Festiwalu Nauki w SP 1.

"CYBERPRZEMOC-JAK JEJ SIĘ PRZECIWSTAWIĆ?" '15

I MIEJSCE dla GIMNAZJUM NR 9 w Elblągu w konkursie na przedstawienie teatralne pt. „Cyberprzemoc - jak jej się przeciwstawić” odgrywane przez uczniów elbląskich gimnazjów. Patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent miasta Elbląg Witold Wróblewski i Komenda Miejska Policji w Elblągu. E-g, dn. 03.06.2015r.

KRYMINAL

Twórczość naszych uczniów.

Miniatura video

Gimnazjum9 Drzwi Otwarte 2014.

Gimnazjum9 "Drzwi Otwarte" 2014

Gimnazjum9 Drzwi Otwarte 2014

Gimnazjum9 "Drzwi Otwarte" 2014

Wieczornica Wigilijna 2013 - Gimnazjum 9 w Elblągu

Jak co roku w Gimnazjum nr 9 odbyła się Wieczornica Wigilijna. Tym razem w spektaklu wzięli udział nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również laureaci konkursu poetyckiego ze Szkoły Podstawowej nr 21. Mamy nadzieję, że przygotowane fragmenty najpiękniejszych baśni Andersena, wzruszające kolędy bożonarodzeniowe oraz oryginalne scenki pantomimiczne otworzą wrota do magicznej krainy świąt.

Piłka Siatkowa w elbląskim Gimnazjum nr 9

Dnia 17.09.2013 w naszym Gimnazjum nr 9 mieliśmy przyjemność gościć Sven Ritter. Zaproszony gość, o bogatej historii sportowej - wystarczy wspomnieć o tym, że trenował kobiecą reprezentację Niemiec w piłce siatkowej na siedząco w latach 2006-2012 - obecnie jest członkiem jury w Światowej oraz Europejskiej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych. Spotkał się on z uczniami naszego Gimnazjum nie tylko by podyskutować, ale w sposób jasny i radosny przełożył również teorię i ducha sportowego w praktykę. Dziewczęta z klasy 2 E pod opieką Pauliny Pfeiffer miały możliwość na lekcjach z wychowania fizycznego uczestniczyć w specjalistycznym treningu prowadzonym właśnie przez Sven'a. Celem było pokazanie uczennicom, jak wbrew pozorom i ocenie wielu, ten rodzaj siatkówki jest ciężki w wykonaniu i rywalizacji sportowej. Największą trudnością okazał się element samego poruszania się, który wymaga od sportowca włożenia ogromnej pracy i zaangażowania. Jednakże po wielu ćwiczeniach przygotowujących do gry właściwej, dziewczynki doskonale wykorzystały poznane elementy w praktyce.