13 czerwca 2017 22:25 | Aktualności

Lekcje z ZUS

W dniach 19-31.05.2017r. klasa 3A brała udział w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”.

Projekt edukacyjny jest planowym i zespołowym działaniem uczniów.

Celem gimnazjalnego Projektu z ZUS było wykształcenie u młodych ludzi świadomości dotyczącej ubezpieczeń społecznych, co przyda się im się w przyszłości. W trakcie realizacji projektu poznali podstawy obowiązującego systemu ubezpieczeń społecznych, obowiązki jego uczestników oraz świadczenia przysługujące ubezpieczonym.

Efekty uczniów po zakończeniu projektu są następujące:

- dostrzegają znaczenie ubezpieczania się,

- znają skutki nieuczestniczenia w systemie emerytalnym,

- znają wagę systemu emerytalnego kontrolowanego przez państwo.

Uczniowie podczas pracy nad projektem tworzyli plakaty o tematyce ZUS. Dnia 12.06.2017r. nastąpiło podsumowanie działań projektowych pod hasłem: Dzień z ZUS w szkole. Na zakończenie projektu uczniowie prezentowali w szkole plakaty.

Serdecznie gratulujemy zwycięskiej grupie z kl. 3A, za pierwsze miejsce ZUS przewidział drobne upominki.

Koordynator projektu:

Jolanta Leśniewska