11 stycznia 2018 11:52 | Aktualności

OBÓZ JĘZYKOWY W RÓŻANCE

W dniach 12-16.12.2017 roku uczniowie z klas: II a, b c oraz III a wyjechali na obóz językowy do Różanki koło Miedzylesia. „EuroWeek – Szkoła Liderów” jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.

Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży.

W trakcie trwania szkolenia wszyscy uczestnicy mieli szansę zapoznać się z zasadami projektów Wolontariatu Europejskiego, projektów dotyczących Ameryki Południowej, Środkowej, Afryki, Azji, jak również międzynarodowych wymian młodzieży. Ponadto każdy uczestnik szkolenia miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy goszczonych przez EFM.

Opiekunki: Mariola Myślińska i Agnieszka Wondzyńska

J.P.