17 stycznia 2018 16:30 | Aktualności

„Historia nauczycielką życia”

Dzięki inicjatywie Pana Pawła Sarnowskiego i Pana Wojciecha Milewskiego uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w niecodziennej, bo żywej lekcji historii. Spotkanie przybliżyło gimnazjalistom najważniejsze wydarzenia historyczne, między innymi: okres rozbiorów, Wielką Emigrację, heroiczne walki o niepodległość. W murach naszej placówki zagościły wybitne postacie takie jak: Kościuszko, Bonaparte czy Piotr Wysocki. Przebrani w ówczesne stroje uczniowie z dumą prezentowali znaczące karty polskiej historii.

Barwnie opowiedziana historia  ojczyzny, wspaniałe stroje, w które odziani byli wybrani uczniowie  oraz stworzona klimatyczna aura przeszłości dały świadectwo oddania, patriotyzmu i wielkości naszych przodków.

M.M.G.

J.P.