31 maja 2019 13:20 | Aktualności

Bezpiecznie i.. rodzinnie

O procedurach bezpieczeństwa obowiązujących w sytuacjach rozmaitych zagrożeń mogących mieć miejsce na terenie szkoły oraz o wzajemnym szacunku i innych ważnych czynnikach w relacji osób dorosłych z nastolatkiem rozmawiały z zaproszonymi do szkoły rodzicami psycholog Katarzyna Truszkowska i pedagog Aleksandra Witkowska. Spotkanie, które odbyło się 30 maja 2019 roku, zainspirowane było między innymi obchodami XXI Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny, ale również nieustającą troską o bezpieczeństwo społeczności szkolnej.
Obecni rodzice z dużym zainteresowaniem potraktowali prezentowane im treści, aktywnie uczestniczyli w dyskusji, dzielili się własnymi doświadczeniami, wyrażali różne swoje wątpliwości, inicjowali pomysły- zarówno w kwestii bezpieczeństwa w szkole, jak też odnośnie tematu dobrego kontaktu z nastolatkiem. Atmosfera, jaka wytworzyła się przy okazji tego spotkania zdecydowanie sprzyjała realizacji założonych celów- w tym również tego najważniejszego, polegającego na współpracy szkoły z rodziną mającej umacniać poczucie wspólnej odpowiedzialności za dobry rozwój i bezpieczeństwo młodzieży.

A.W.